Biogram Fizjoterapeutów Polskich

W celu ocalenia od zapomnienia i upamiętnienia pracy oraz osiągnięć osób, które odegrały znaczącą rolę w rozwoju rehabilitacji i fizjoterapii w Polsce, Sekcja Historyczna Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii rozpoczęła w 2016 r. prace nad stworzeniem Słownika Biograficznego Fizjoterapeutów Polskich.

Jest on wyrazem dążenia do opracowania własnych, chlubnych tradycji naszej grupy zawodowej, a także zapoznania innych grup społecznych z wkładem naszych koleżanek i kolegów w rozwój polskiej i europejskiej fizjoterapii.

Słownik obejmuje obecnie już ponad 115 biogramów zasłużonych fizjoterapeutów, działających od czasów najdawniejszych, aż po współczesne pokolenie. Nakreśla przebieg życia oraz zakres i rodzaj działalności polskich fizjoterapeutów. Oparty jest na zweryfikowanych informacjach, aktach osobowych, dokumentach, publikacjach naukowych i popularnonaukowych, wspomnieniach pośmiertnych, informacjach od rodziny i znajomych.

Nadal zwracamy się do Was z prośbą o nadsyłanie biogramów fizjoterapeutów, których poznaliście bądź nadal znacie, a których dorobek zawodowy, naukowy i organizacyjny zasługuje na utrwalenie. Każdy może też przesłać własną notkę biograficzną. Po weryfikacji, biogramy ukażą się w wersji elektronicznej na oficjalnej stronie internetowej Zarządu Głównego PTF: http://sekcjahistoryczna.fizjoterapia.org.pl

KONFERENCJA W KRYNICY ZDROJU

Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w III Konferencji pt.” Konsensus w diagnostyce i fizjoterapii stawów skroniowo-żuchwowych”‚ połączonej z II Mistrzostwami Polski Lekarzy Stomatologów i Fizjoterapeutów w narciarstwie alpejskim, która odbędzie w Krynicy Zdroju w nastrojowym Hotelu Krynica w dniach od 28 do 29 lutego 2020 roku . Konferencja zorganizowana wraz z Sekcją Fizykodiagnostyki i Fizjoterapii Stomatologicznej PTF .

CRANIA3Zaproszenie-768x549